Uprchlíci a věci klíčové

Dění posledních měsíců přináší do budoucích let našeho života změny. Pohledy a reakce jsou různé. Můžete se na to dívat pohledem politickým, kulturním, sociálním, vojenským atd. Podívejme se na to také pohledem víry v Boží slovo a to tak, že to, co je tam napsáno, je inspirováno Bohem. Je to neměnné slovo Boží. Všechno se stále mění a je v pohybu. Mění se vlády, lidské názory, zřízení, přepisují se mapy států. Naproti tomu Boží slovo zůstává po generace stejné. To je dobrá zpráva, protože se můžeme držet něčeho, co nás přesahuje a bylo pevné jak pro naše předky tak i pro nás.

Naštvanej

Určitě si každý pamatuje podobenství Pána Ježíše o ztracené ovci a ztracené minci. Jak žena hledá zakutálený peníz, všechno převrátí, odstrčí, vymete a najde a pak se raduje, že našla. Pastýř hledá ztracenou ovci, přičemž celé stádo nechá na místě. Odejde, hledá a hledá, a když ji najde, radostně ji vloží na ramena a raduje se z ní. Když něco ztratíte, je těžké znovu to najít. Třeba klíče od domu nebo od auta. Na městském úřadě v Jičíně je deska s nápisem ztracené klíče. Visí tam mnoho svazků s originálními klíči od aut s dálkovým ovládáním. Jenže to jejich majitelé nevědí. Hledat klíče jde těžko, ale někdy se to povede.

Nechráněni ... zachráněni

Chráníme se celý život. Začíná to bezpečnostním zámkem u dveří, airbagem v autě, zámkem na kolo a třeba podepisováním smluv, aby nás někdo nepodfouknul. V poslední době vznikly předmanželské smlouvy. Ty lidi neodsuzuji, ale přeci jenom je trošku divné, že než si novomanželé dají slib věrnosti, že budou při sobě stát v dobrém i zlém, tak si předem rozdělí majetek pro případ, kdyby se  rozešli. Chrání se jeden před druhým, aby se nemohli vzájemně oškubat. No, jistota je jistota. Člověk se pak v tom manželství přeci jenom cítí  bezpečněji.

Kontakt

Sbor
Křestanské společenství Jičín

IČ: 73631175
Jarošovská 225
Holínské Předměstí
Jičín, 506 01